SunnyVape.eu – vape shop – vape peny destylaty konopne

HHC robi karierę za granicą jako “legalne THC”. Również należy do grupy kannabinoidów, jednak naturalna forma nie wzbudziła zainteresowania producentów. Dopiero wytworzone w laboratorium uznano za produkt wart przedstawienia konsumentom. Dowiedz się, co to jest HHC i czy jest legalne w Polsce zanim przysporzysz sobie kłopotów. 

Pojawienie się HHC w Europie postawiło na nogi służby przeciwdziałające narkomanii. Dotychczas nie zaprzątano sobie nim głowy, ponieważ w konopiach występuje w nikłych ilościach. Producenci znaleźli na to sposób i do sprzedaży trafiło syntetyczne HHC. 

Jego status prawny w większości krajów pozostaje niejasny. Polskie Ministerstwo Zdrowia nie traciło czasu. W kwietniu 2023 roku umieściło HHC-O na liście substancji psychotropowych grupy I-P, gdzie znajdziesz również THC. Lepiej nie wierz sprzedającym, którzy przekonują o pełnej legalności produktu. 

HHC – co to jest?

HHC wydawało ci się literówką w nazwie dobrze znanego THC? Warto zaktualizować wiedzę, ponieważ słychać o nim coraz więcej. Między HHC i THC istnieje dużo podobieństw, nie tylko w zakresie efektów, ale też struktury chemicznej. 

W konopiach zawartość heksahydrokannabinolu jest na tyle znikoma, że nikomu nie opłaca się go syntetyzować. Jednak przy dostępie do laboratorium produkcja staje się lukratywnym biznesem. Przynajmniej do czasu, kiedy oficjalnie nie zostanie uznane za nielegalne w danym kraju. 

Skąd podejrzenia, że wkrótce nastąpi to także w pozostałych państwach UE? Heksahydrokannabinol posiada właściwości psychoaktywne, jednak słabsze i mniej odurzające niż e-papieros z THC. Po waporyzacji HHC możesz poczuć rozluźnienie, ulgę w bólu czy złapać śmiechawkę. O ile przyjmiesz je w odpowiedniej ilości i z dobrego źródła. Możesz doświadczyć także niepokoju, gonitwy myśli czy nudności, jeśli substancja będzie niskiej jakości. 

 

Czy HHC jest bezpieczne?

Coraz więcej osób skarży się na skutki uboczne tradycyjnej marihuany, dlatego HHC weszło na scenę w odpowiednim momencie. Niestety, nie stanowi idealnego rozwiązania. Załóżmy, że przebywasz w kraju, gdzie możesz kupić nowy kannabinoid legalnie. Żal nie spróbować, jednak pomimo rosnącej świadomości, badania nad HHC stanowią niewielki ułamek wszystkich opracowań dotyczących kannabinoidów. Nieznane są jego skutki uboczne ani wpływ na organizm człowieka, tym bardziej w długofalowej perspektywie. Jedyna wiedza opiera się na przypuszczeniach, że działa podobnie do THC.1

HHC powstaje w laboratoriach, a regulacje prawne zmieniają się z dnia na dzień. Nie możesz mieć pewności, czy oferowany produkt to HHC-O, HHC-P, HHC-R czy jeszcze inna substancja. Kojarzysz czasy, kiedy zostały zdelegalizowane dopalacze? Z dnia na dzień pojawiły się ich odpowiedniki z minimalnie zmienioną strukturą chemiczną, co pozwalało uniknąć odpowiedzialności karnej. Wygląda na to, że HHC czeka podobna droga. 

Co zamiast HHC? Gdzie kupić vape z przebadanych kannabinoidów?

Wiemy, jak kuszące jest próbowanie każdej konopnej nowości. W przypadku HHC zalecamy ostrożność. Warto poczekać na szersze i dokładniejsze badania. Jednak nawet wtedy obecne na rynku HHC pozostanie syntetycznym odpowiednikiem naturalnego kannabinoidu, a syntetyków z reguły lepiej unikać.

Bardziej niż na psychoaktywnej fazie zależy ci na rozluźnieniu czy uldze w bólu? Istnieje całe spektrum kannabinoidów gotowych do pomocy. Znajdziesz je w destylatach konopnych i olejkach SunnyVape. Stawiamy na dobrze przebadane połączenie CBD, CBN, CBG i CBC, co pozwala twojemu organizmowi w pełni wykorzystać efekt świty.

Nie tylko testujemy produkty w najlepszych laboratoriach, ale też na bieżąco śledzimy badania naukowe z całego świata. Jeśli zajdzie jakakolwiek zmiana w kwestii HHC, możecie mieć pewność, że damy o tym znać.

Hexahydrocannabinol Pharmacology, Toxicology, and Analysis: The First Evidence for a Recent New Psychoactive Substance, https://www.ingentaconnect.com/content/ben/cn/2023/00000021/00000012/art00006

destylat konopny 95% CBD

Zarejestruj się

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych pozyskanych za pośrednictwem Serwisu internetowego www.sunnyvape.eu (zwanego dalej: „Serwisem Internetowym”). polityka prywatności.